KINO ÚSMEV
9:00 Prednáška s riaditeľom Košickej filmovej kancelárie Jánom Melikantom 
9:30 Premietanie filmu Pura Vida aj s rozborom filmu 
10:00 Rozbor filmu Pura Vida aj s účasťou režiséra Martin Gonda 

KINO IMPULZ
14:00 Premietanie súťažných animovaných krátkometrážnych filmov 
Lunch Break (Belgium, Reinout Jan Swinnen, Bram Van Rompaey)
Meditation at dusk (Hungary, Judit Erdélyi)
love bubbles (Switzerland, Marcel Hobi)
Every encounter is an elsewhere (Italy, Massimo Selis)
CARTA BIANCA (France, Francesca Marinelli)
Novavita (Italy, Francesco bruno sorrentino, Antonio Genovese)

KINO IMPULZ 
18:00 Premietanie súťažných dokumentárnych filmov
  
Jeden deň v HAITI (Vít Kanyza, Czech Republic)
Silnejší ako nikdy (Marcin Jamkowski, Poland)

KINO IMPULZ
20:30 Premietanie celovečerného filmu Cherry Juice (Germany, Mersiha Husagic) 

Pura Vida

Réžia: Martin Gonda /Slovensko/

Ekonomická kríza prekračuje prahy domácností v hladovej doline a ľudia prichádzajú o prácu. Dvaja dospievajúci bratia sa búria proti svojmu otcovi, továrenskému predákovi, ktorý sa stáva terčom hnevu frustrovanej komunity.

Obedňajšia prestávka

Originálny názov: LUNCH BREAK
Réžia: Reinout Jan Swinnen, Bram Van Rompaey /Belgicko/
1 min.

Joe je operátor žeriavu. Tento žeriav je určený na zdvíhanie ťažkých vecí, Joe nie. Je to nadvážny stredoveký muž uväznený vo svojej každodennej rutine, vo vysokej kabínke uprostred oblohy. Joea máločo vzrušuje, okrem jednej veci, jedného momentu, ktorý jeho inak nudnú existenciu osvetľuje slabým svetlom: prestávka na obed. Pokiaľ to má, Joe dokáže udržať aspoň zlomok zdravého rozumu. Ale dnes nastane katastrofa...

Meditácia za súmraku

Originálny názov: Meditáció alkonyatkor
Réžia: Judit Erdélyi /Maďarsko/
7 min

Život je o činnostiach. Naozaj tieto činnosti napĺňajú náš život? Čo by mohlo byť pre nás ešte dôležitejšie? Film prostredníctvom prezentácie prírody a vytvoreného prostredia hľadá odpoveď na otázku: Sníva mačka o človeku alebo človek o mačke? Kde je naša realita? V každodennom živote vo vybudovanom svete alebo v prírode, v ktorej sú zvieratá. Mačka je symbolom nečinnosti, pokojnosti.

Bubliny lásky

Originálny názov: Love Bubbles
Réžia Marcel Hobi /Švajčiarsko/
7 min

Plávať na ružovom obláku ako pár je ľahké. Oveľa ťažšie je spoločne zvládať každodenný život a budúcnosť - zábavná dráma o vzťahoch.

Každé stretnutie je niekde inde

Originálny názov: Ogni incontro è un altrove
Réžia: Massimo Selis /Taliansko/
8 min

Giulio pracuje vo svojom kvetinárstve. Je sám. Sara chcela vybudovať silnú lásku, ale ocitá sa sama. Smútok, neočakávané stretnutie dá Giuliovi impulz dávať lásku slobodne. Pretože láska je buď slobodná, alebo to nie je láska.

Biely papier

Originálny názov: Carta Bianca
Réžia: Francesca Marinelli /Francúzsko/
13 min

Orten má 7 rokov, keď ho školské cvičenie uvrhne do pochybností. Musí nakresliť svojho imaginárneho priateľa. Je jeho priateľ Ježiš skutočný?

Nový život

Originálny názov: Novavita
Réžia: Francesco Bruno Sorrentino, Antonio Genovese /Taliansko/
14 min

Rok je 2206 a žijeme v ponurej budúcnosti, keď neexistuje život a zem sa stala pustou pustinou. Všetko, vrátane životných foriem, ktoré sa usadili v podmetropolitnej oblasti, je pod kontrolou energetické spoločnosti M.A.S., ktorá prevzala kontrolu nad metropolou.

Jeden deň na Haiti

Originálny názov: Jeden den na Haiti
Réžia: Vít Kanyza /Česká republika/
58 min

Dokumentárny film "Jeden deň na Haiti" približuje každodenný život v tejto chudobnej karibskej krajine. Prostredníctvom výpovedí miestnych obyvateľov a charitatívnych pracovníkov nám predstavuje ich boj s ťažkými životnými podmienkami a ukazuje obrovský rozdiel medzi chudobou a bohatstvom. Film tiež prostredníctvom krátkej animácie vysvetľuje historické udalosti, ktoré ovplyvnili súčasnú situáciu na Haiti. Jeho cieľom nie je odpovedať na zložité otázky, ale skôr nám umožniť nahliadnuť do každodenného života miestnych obyvateľov a ukázať, ako môžeme pomôcť ako občania Českej republiky, a to podľa príkladu olomouckej charity, ktorá na Haiti každoročne chodí už mnoho rokov.

Stronger as Ever

Réžia: Marcin Jamkowski /Poľsko/
82 min

Skalný lezec Maciek "Pastor" Kubera, vo veku 52 rokov, má tragický pád počas lezenia, pri ktorom si zlomí ruku, nohu, panvu, pätu a štyri stavce. Z nemocničného lôžka prisahá, že sa vráti silnejší ako kedykoľvek predtým, aby sa vysporiadal s najťažším výstupom svojho života - extrémne strmou trasou s názvom Andromeda na gréckom ostrove Kalymnos.

Čerešňový džús

Originálny názov: Cherry Juice
Réžia: Mersiha Husagic /Nemecko/
88 min

Čo zostane, keď sa vojna skončí? Film "Cherry juice" sleduje túto otázku počas divokej a nepredvídateľnej noci v Sarajeve, keď Selma, mladá bosnianska scenáristka, zažije dobrodružné stretnutie s nemeckým hercom menom Niklas.